

Anyaság
Gratulálunk a kisbabádhoz!
A baba születését követően fontos, hogy minél hamarabb erőre kapj, fizikailag jól bírd az éjjel-nappali készenlétet, amit a baba igényel az első hónapokban.
A SZOPTATÁS IDŐSZAKÁBAN MEGNŐ AZ ANYA VITAMIN- ÉS
ÁSVÁNYIANYAG- IGÉNYE.
A kisbabák számára a legoptimálisabb táplálási mód a szoptatás, a legmegfelelőbb táplálék az anyatej. Amennyiben anyatejjel táplálod babát, tudnod kell, hogy szervezeted számára a szoptatás folyamatos igénybevételt jelent. Ebben az időszakban fáradtabb, kimerültebb leszel, egyrészről azért mert a kisbaba állandó gondoskodást igényel, másrészről pedig a szoptatás következtében vitamin- és ásványianyag-raktáraid hamar kiürülnek.

A SZÜLÉS UTÁNI GYORS REGENERÁLÓDÁSHOZ ELENGEDHETETLEN
A MEGFELELŐ MENNYISÉGŰ MIKROTÁPANYAG-BEVITEL.
Ha úgy döntesz, hogy nem szoptatsz, akkor is javasolt a terhességi vitamin szedése a szülést követően, hogy minden létfontosságú mikrotápanyagot megkaphass, amire a szervezetednek szüksége van a minél hamarabbi regenerálódáshoz.
6 Táplálkozási ajánlások várandós és szoptató anyáknak. Nemzeti Népegészségügyi Program. Országos Egészségfejlesztési Intézet. 2005.

Az éjszakai szoptatás miatt olyan kimerültnek érzem
magam… Félek, hogy a kialvatlanság miatt legyengül az
immunrendszerem, lebetegszem…
Miben nyújtanak támogatást a Mommivin 2 várandós multivitaminban lévő mikrotápanyagok a szülés utáni időszakban, a szoptatás alatt?
-
AZ IMMUNRENDSZER TÁMOGATÁSÁVAL A B6-, B12-, D-, C-vitamin és a vas hozzájárul az
immunrendszer normál működéséhez. -
A FÁRADTSÁG CSÖKKENTÉSÉVEL A B2-, B3-, B-5, B6, B12-vitamin, a folsav és a vas hozzájárul
a fáradtság és a kifáradás csökkentéséhez. -
A CSONTOK EGÉSZSÉGÉNEK TÁMOGATÁSÁVAL A D-vitamin hozzájárul az egészséges csontozat fenntartásához.

Milyen testi változásokra
számíthatsz szülés után?
MILYEN TESTI VÁLTOZÁSOKRA SZÁMÍTHATSZ SZÜLÉS UTÁN?
A terhesség és a szülés után tested egyrészről igyekszik regenerálódni, másrészről pedig a szoptatásra készül.
- visszahúzódó méh: a szülést követően a méh szinte azonnal elkezd visszahúzódni, lassan visszatér a várandósságot megelőző állapotba
- gyermekágyi vérzés: a legerősebben a szülést követő 12-24 órában jelentkezhet a vérzés, majd fokozatosan enyhül; 2-4 hétig is eltarthat
- gátmetszés: gátmetszés esetén, a gyógyulás időszakában előfordulhat gáttáji fájdalom
- aranyér: szülés után kialakulhat az aranyér, amely gyakran el is tűnik néhány nap alatt
- tejtermelődés: közvetlenül szülés után úgynevezett előtej (kolosztrum) termelődik a mellekben, de a kisbaba mellre tétele már az első napokban beindítja a rendes anyatejtermelést; ez mellfeszüléssel vagy akár fájdalommal is járhat
- szoptatás: az anyatej jótékonyan hat a baba egészségére és fejlődésére
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) a baba hat hónapos koráig kizárólag anyatejes táplálást javasol.
Ne csak a testi változásokkal foglalkozz, hanem a lelkeddel is…
A kisbaba érkezésével végtelen boldogság és hatalmas szeretet önt majd el, de fontos megemlíteni, hogy a szülés utáni első időszakban előfordulhat hangulatingadozás, hiperérzékenység, szorongás, ijedtség. Ezt hívjuk baby bluesnak, ami szülés után pár hétig még kísérthet. A szülés utáni első hetek Neked is a tanulásról szólnak, ismerkedj Te is az anyaszereppel. Adj magadnak időt, légy magaddal türelmes! A Te egészséged és a baba egészsége egyaránt fontos. A várandósság tervezésétől kezdve lényeges, hogy a szervezeted megkapja a szükséges mikrotápanyagokat, és rajtad keresztül a baba is hozzájusson.